המלצה על פתרון נכון

עובדים על פרוייקט? ספרו לכולם על תהליך העבודה. תנו לנו ללמוד מכם!
שלח תגובה
yit770

המלצה על פתרון נכון

שליחה על ידי yit770 »

ב"ה

לפני הכל, כל הכבוד על פתיחת האתר, זה ממש בזמן ובמקום במדינת הייטק הקטנה שלנו, זה מפליא שעד עכשיו לא היה. :)

בעקרון יש לי 2 בעיות שלא קשורות אחת לשנייה ורציתי לשמוע מה דעתכם ואיך אפשר להתמודד בצורה הטובה ביותר

תיאור בעיה מספר 1: בבית של סבתא שלי יש בעיה שהיא אף פעם לא מכבה את האורות, (להדליק היא לא שוכחת אבל לכבות תמיד היא שוכחת). אז חשבתי על איזה פתרון שאפשר לאמץ ע"י מספר חיישנים.

הרעיון הוא : לקנות לוח אנדרינו + חיישן תאורה פשוט + חיישן תנועה, לכתוב קוד שיבדוק אם האור דולק ואין תנועה בחדר אז תוך X שניות יכבה האור

השאלות:
א. החדרים מרוחקים יחסית (דירה של 140 מטר לערך, וצריך גם במטבח שירותים וכו'), האם אני צריך לקנות חלקים נוספים כדי להגביר את עוצמת החשמל שאני שולח לחיישנים ? ובאיזה סוג כבל משתמשים ?
ב. מה הם החלקים הנוספים שנראה שצריך לפרוייקט מסוג כזה ?
ג. איזה סוג גשר צריך כדי להעביר מתח חשמל של 220 ?
ד. על איזה חיישן תנועה הייתם ממליצים, כי משום מה לא הצלחתי למצוא באתר חיישן תנועה
ה. והאם יש לאנדרינו זיכרון מסויים שאני יוכל להעתיק את הקוד שלי ללא צורך ותלות במחשב ?

תיאור בעיה מספר 2: הבעיה הזאת פשוטה יותר ויש לי ספק איזה דרך כדאי לבחור. יש לי משרד שיש אינטרקום שכולל מצלמה ופתיחת דלת, הבעיה היא שיש כמה מזכירות במשרד הזה והאינטרקום רחוק משאר המזכירות. ובמשך יום רגיל נכנסים די הרבה אנשים למשרד וזה ממש ניהיה מטרד לקום כל כמה דקות כדי לפתוח את הדלת לכל אחד
הרעיון שחשבתי הוא: לקנות לוח אנדרינו או משהו זול יותר ממנו אם יש, ולחלק שלטים לכל המזכירות המרוחקות. או לחלופין לכתוב להם תוכנה במחשב שהם יוכלו לפתוח ע"י לחיצה בתוכנה (שלדעתי יהיה זול יותר היות ואני כותב ב #C)
השאלות הם:
א. האם בכלל בשביל פעולה מסוג זה יש פתרונות מוכנים זולים יותר או אולי יש לוחות אם יציאה אחת בלבד. ואם כן היכן אני יכול למצוא
ב. האם יש לכם רעיון מסוג אחר לבעיה הנ"ל

תודה מראש.
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

Re: המלצה על פתרון נכון

שליחה על ידי Alex »

היי,

אני לא אענה לשאלה הראשונה כאן כי התכוונתי להתחיל עוד שרשור מסדרת "הייתי רוצה לבנות" שיתעסק בדיוק עם הסוגיה הזו - תאורה חכמה. אז תחכה עוד כמה ימים...

חישני תנועה תוכל למצוא במחלקת חישני תנועה כמובן:
https://www.4project.co.il/section/motion-sensors

לגבי בעיה השניה, תלוי למה אתה קורא אינטרקום... האם המזכירות לא אמורות לראות מי בדלת לפני שהן פותחות? אם הן פותחות לכולם, אז תשאיר כבר את הדלת פתוחה וזהו...
אם זה סתם מערכת שצריך ללחוץ על כפתור כדי לפתוח את הדלת, אז אתה יכול להעביר חוט עם כפתור לכל מזכירה שתוכל לפתוח את הדלת.
אם אתה רוצה משהו אל-חוטי או דרך האינטרנט, אז ארדואינו יכול לעשות את כל זה ואפשר להשתמש במודולי תקשורת פשוטים יחסית.
אפשר להשתמש בבקרים זולים וקטנים יותר כמובן, אז תצטרך לדאוג לצורב, רכיבים נוספים שדרושים כדי להפעיל את הבקר, מעגל עצמו ועוד כמה דברים מסביב. לא בטוח עד כמה זה יצא זול יותר או קטן ומסודר יותר או כמה מהר תוכל לגרום לזה לעבוד.
אם היית מתחיל לייצר פתרון כזה בכמויות, אז כמובן יהיה הגיוני יותר להוזיל את המערכת.

יש מערכות אינטרקום מבוססות על מערכת הטלפוניה של המשרד, אז כל מזכירה יכולה לפתוח את הדלת מהטלפון שלה...
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
yit770

שליחה על ידי yit770 »

ב"ה

אז בעיקרון המזכירות אמורות לראות את מי שנכנס, אבל יש דברים די קבועים שבד"כ יודעים מי אמור להגיע ומתי ומדובר בעיקר על המצבים אלו.
אבל השאלה שלי היתה לגבי פתרון שניתן לממש ע"י הארדואינו היות והתחלתי להתחבר לתחום הרובוטיקה והייתי רוצה לנסות את זה

הייתי שמח אם תומר לי איזה רכיבים כדאי לקנות כדי לבצע את אפשרות א ואפשרות ב
או במילים אחרות להכין את הסלים

תודה

ואם תוכל לפרט יותר על הצורב שבבים שדיברת היות ובאמת אני בוּר בתחום הזה בנתיים
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

שליחה על ידי Alex »

שמע, גם מנורה בסלון אפשר להדליק בעזרת ארדואינו מהכפתור שעל הקיר.
לחבר את המפסק בצורה אלחוטית לשרת בבית, משם דרך ה-Ethernet לשרתים בחו"ל ובחזרה ובצורה אלחוטית למנורה...

השאלה היא האם באמת צריך את זה?

אם אתה באמת רוצה לעשות את זה אלחוטית, אז כן הייתי ממליץ על ארדואינו ומשדרים/מקלטים פשוטים, כאלה למשל:
https://www.4project.co.il/section/basic-communication

לא הבנתי מה הם האפשרויות א' וב' שהזכרת.

צורבים לרכיבים שונים תוכל למצוא במחלקת מוצרי פיתוח, תבחר בתפריט השמאלי את סוג הצורב:
https://www.4project.co.il/section/development-boards

בברכה,
אלכס
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
שלח תגובה