תכירו את BBC micro:bit

חדשות האתר, הכרזות, שינויים וכו'

תכירו את BBC micro:bit

הודעהעל ידי Alex » ה' ספטמבר 07, 2017 12:07 pm

מכירים את הכרטיס BBC micro:bit?


זהו כרטיס פיתוח קטן ממדים (4 על 5 ס"מ) שנוצר ע"י מחלקת הלימוד של ערוץ הטלוויזיה הבריטי BBC. הם חילקו אותם בחינם לכמיליון ילדים בני 7 בבריטניה כדי לעודד את לימודי הנושאים הטכנולוגיים במדינה. שלב הבא היה להציע אותו למכירה בכל שאר העולם, והנה הכרטיס כאן, כולל גם כמה אביזרים שימושיים:


ה-micro:bit מכיל לא מעט דברים שימושיים ומגניבים שיכולים לעניין את הצעירים להיכנס לתחום האלקטרוניקה והתוכנה:
בקר ARM Cortex M0 עם 256K של זכרון לתוכניות, לדים אדומים המסודרים כמטריצה 5x5, חיישני טמפרטורה, אור, תאוצה, מצפן, שני כפתורים, תקשורת דרך USB או Bluetooth.

לכרטיס יש מחבר בקצה התחתון עם 5 קווים המיועדים לחיבור של התנינים ומשם לרכיבים נוספים. 2 קווים למתח ואדמה ועוד 3 קווים ככניסות או יציאות של הבקר. גם את התנינים תוכלו למצוא באתר:
למתקדמים יותר, אפשר לחבר ל-micro:bit מחבר מיוחד שמאפשר להתחבר לכל 21 הקווים שלו, עם הרבה יותר קווי IO, תקשורת I2C ו-SPI:


ומה עם התוכנה? אין שום בעיה. ה-BBC יצרו שיתופי פעולה עם לא מעט גופים שהכינו סביבות פיתוח מעניינות לכרטיס ה-micro:bit. תוכלו לתכנת אותו מסביבה גרפית הדומה ל-Scratch, ב-Python או ישירות ב-C/C++. יש גם אפליקציות למכשירים הניידים שיכולים להעביר את התוכנה לכרטיס דרך ה-Bluetooth, כך שלא נדרש שום כבל.

יש גם מדריכים וקהילה לא קטנה.

מומלץ ביותר!
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
סמל אישי של המשתמש
Alex
מנהל האתר
 
הודעות: 7890
הצטרף: ה' ינואר 28, 2010 8:27 pm

חזור אל הודעות המערכת

Jump box

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: CCBot [Bot]