יעוץ/הכוונה בתיקון בבורד של דיסק SATA

איך מלחימים, מתקנים, מקצצים וכו'
שלח תגובה
4projectUser

יעוץ/הכוונה בתיקון בבורד של דיסק SATA

שליחה על ידי 4projectUser »

[product] 2TB SATA Green Mybooklive NAS [/product]
אני מחליף את הPCB של הMybooklive שדורש גם להעתיק את הצ׳יפ BIOS לבורד החלופי (יש לדיסק מזהה יחודי שמקודד על הצ׳יפ).
החילוץ של הצ׳יפ הישן הלך בקלות וחלק (תמונה מצורפת חלק תחתון).
החילוץ של הצ׳יפ מהבורד החלופי פגע בשלושה פאדים (תמונה מצורפת חלק עליון).
פאד 4 קיים אך חציו באוויר.
פאד 3 קיים אך המגע מצד שמאל צריך חשיפה והלחמה של הפאד למגע משמאלו.
פאד 8 יצא בשלמותו עם הצ׳יפ החלופי ונדרשת בניית פאד לאחר חשיפת המגע.
אני מתקשה בייצירת ההלחמה וההדבקות של הבדיל למגעים שבלוח.
כנראה עקב חוסר בציוד מספק או איכותי או חוסר הבנת התהליך הנכון להצלחה בתיקון שכזה.
תיקון הפאדים הקשה אם יצלח, זה השלב הראשון. לשלב השני של הלחמת הצ׳יפ תדרש אקסטרה מקצוענות כדי שכל ה׳בנייה׳ שתעשה בשלב הראשון לא תתמוטט.
אשמח לשמוע את דעתכם ולקבל הכוונה או כל הערה שאולי תעזור בהלחמת הצ׳יפ המקורי לבורד החלופי ותציל את הדאטה יקר הערך.

תודה למגיבים.
https://1.bp.blogspot.com/-q4DHrEJde2A/ ... G_0374.JPG
[/img]
ערן
נערך לאחרונה על ידי 4projectUser ב ב' דצמבר 21, 2020 2:03 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
orrshemesh

Re: יעוץ/הכוונה בתיקון בבורד של דיסק SATA

שליחה על ידי orrshemesh »

לא צירפת תמונות
אם עדיין רלוונטי - צרף תמונות ואסייע
4projectUser

Re: יעוץ/הכוונה בתיקון בבורד של דיסק SATA

שליחה על ידי 4projectUser »

עדיין רלונטי, התמונה הזו מייצגת את המצב של הבורד החלופי שממנו הוצאתי את הצ׳יפ הקיים שאינו רלונטי ובו פגעתי.
https://1.bp.blogspot.com/-q4DHrEJde2A/ ... G_0374.JPG
לא ידעתי בפוסט המקורי שכדי לצרף תמונה צריך לשים אותה באתר חיצוני ואז לקשר אותה בגוף הפוסט. מקווה שהלינק עובד עכשיו בתגובה.
בתמונה רואים את הנסיון שלי לשחזר את הפאדים על הלוח החדש. על זה בקושי רב, הלחמתי את הצ׳יפ המקורי וניסיתי את מזלי אך הדיסק לא עלה.
לא בטוח אם הסיבה היא שחזור הפאדים וההלחמות שלא צלחו, או איזשהו קצר שעשיתי בלוח החדש, או שהצ׳יפ המקורי שנדפק.
קניתי עוד לוח עם צ׳יפ שצריך להחליף במקורי. עכשיו יש לי קצת יותר נסיון. אבל אני ממש לא מקצוען ואין לי את הכלים והיד הטובה.
אנסה שוב בתקווה שהצ׳יפ המקורי לא נדפק.
במידה והוא נדפק אז אני אצטרך ללכת למשחזרי דאטה שיקחו את הלוחות של הדיסק וישחזרו את המידע. נכון?
לא חושב שיש לי עוד אופציה
שלח תגובה