POV - Persistence of Vision

עובדים על פרוייקט? ספרו לכולם על תהליך העבודה. תנו לנו ללמוד מכם!
שלח תגובה
sagi

POV - Persistence of Vision

שליחה על ידי sagi »

שלום לכולם,

עריכה: הקישורים הורדו מכיוון שהאתר לא קיים יותר.

siz.co.il/view/gnwhtoz3midz.png
up351.siz.co.il/img2/gnwhtoz3midz.png

Persistence of Vision - התופעה בה העין ממשיכה “לראות” אור גם זמן קצר אחרי שנעלם בפועל(תודה לבייט הלבן) הצורה שבה אני השתמשתי בה בפרויקט שלי היא מוט עם 7 LED שמחובר למיקרובקר (ATMEGA328) שנותן לנורות את התזמון שמאפשר להן להדליק בצורה כזאת שזה יראה כמו תמונה/מספר לאחר מכן חיברתי את את שתי הדברים ללוח שהוא חובר ל מנוע שהסתובב במהירות הרצויה.
תמונה של הלוח שעליו יושב הבקר
siz.co.il/view/z42idyniqnmo.jpg
up351.siz.co.il/img1/z42idyniqnmo.jpg

תמונה של שבעת הleds (יש להן קתודה משותפת)
siz.co.il/view/n2nawwme4myd.jpg
up351.siz.co.il/img2/n2nawwme4myd.jpg

טוב אז בתור התחלה חשבתי לעצמי מה יהיה הבסיס לכל הפרויקט הזה? ובאותו זמן ראיתי קופסת דיסקים ריקה ואמרתי לעצמי זה יכול להיות בסיס מעולה .לאחר מכן עלתה שאלה נוספת ששאלתי את עצמי איך אני מספק חשמל למיקרובקר מה השאלה פה ??? אני לא רציתי להשתמש בסוללות משום שהן תופסות מקום והן שוקלות המון מה שגורם לחוסר איזון של הפלטה שמסתובבת לכן עלה לי רעיון מוצלח. בגלל שהפלטה מסתובבת על אותו ציר אז אותה נקודה X(של הפלטה) תמיד תהיה במרחק שווה ממרכזו של הציר לכן אמרתי שאני יוריד מהפלטה חוט שהקצה שלו יהיה קעור

תמונה של הלוח מלמטה (עם שתי חוטים קעורים)
siz.co.il/view/j4hjzwz2wnmi.jpg
up351.siz.co.il/img1/j4hjzwz2wnmi.jpg

לאחר מכן מתחת רציתי לשים נייר כסף שיוליך חשמל לבקר אז בתור התחלה עשיתי שני חורים בלמעלה של קופסת הדיסקים לשם הדבקתי חוט חשמל ועל זה הדבקתי נייר כסף בצורה עגולה (פחות או יותר ;))
siz.co.il/view/quwknjgtotwz.jpg
up351.siz.co.il/img3/quwknjgtotwz.jpg

עד כאן הכל נשמע מעולה ואז הגיעה בעיה חדשה! הדבק שהשתמשתי בו לא מוליך חשמל אלה הוא מבודד!!!(כמו כל דבק נורמלי בשוק) לאחר חיפושים רבים מצאתי דבק מוליך על בסיס כסף בדקתי מחירים בלפחות 10+ חנויות/חברות שמוכרות דבר כזה והמחירים פשוט היו מטורפים (בלשון המעטה) לכן אמרתי לעצמי טוב צריך לעבור לסוללות אבל בגלל שעדיין לא הייתי מוכן לעבור לסוללות מבחינה נפשית עלה לי רעיון נוסף. הרעיון הוא לקחת דבק דו צדדי ולהדביק אותו בצורה עגולה על קופסת הדיסקים (שתי עיגולים לפלוס ומינוס) לעשות בו חור ופשוט להניח חוט חשמל שהיה מקביל לדבק הדו צדדי (מונח עליו ומודבק מצד שני) ועל זה אני פשוט מדביק את הנייר כסף כך שיש מגע תמידי בין נייר הכסף לחוט החשמל ומשם לחוט שיש על הפלטה (למי שלא הבין אפשר להגיד שזה כמו מכוניות מתנגשות בלונה פארק)

הדבקתי צד אחד של הדבק הדו צדדי
siz.co.il/view/iymwtan1o4ge.jpg
up351.siz.co.il/img2/iymwtan1o4ge.jpg

לאחר שהדבקתי נייר כסף לדבק הדו צדדי
siz.co.il/view/yymixhyynndj.jpg
up351.siz.co.il/img1/yymixhyynndj.jpg

לבסוף זה עבד אבל אז בגלל שהמנוע הסתובב יחסית מהר והנייר כסף לא היה ישר לגמרה אלה היו בו בליטות הוא התחיל להיקרע ולבסוף הגעתי למסקנה שצריך להשתמש בסוללות לכן הזמנתי שתי סוללות כפתור שיספקו חשמל לבקר והנורות

siz.co.il/view/tntiglmnmfz5.jpg
up351.siz.co.il/img3/tntiglmnmfz5.jpg

(המפסק מחובר לפלוס של סוללה אחת ולמינוס של השנייה וכאשר מזיזים אותו לכיוון אחד החשמל מתחיל לזרום ונכבה בצד השני)

הפלטה שעליה יושבים הנורות והבקר עם סוללה
siz.co.il/view/wmmhhwnjnrij.jpg
up351.siz.co.il/img1/wmmhhwnjnrij.jpg
(אפשר לראות את הפייפר שלנו שהוא בסביבות ה 37-40 % למי שמעוניין יש גם סרטון - http://www.youtube.com/watch?v=TovQDjiUIxg)

לבסוף חיברתי לקופסת הדיסקים חיבור 5.5 מ"מ לשקע של שנאי שיסובב את המנוע
siz.co.il/view/wzdmnzmxhqmj.jpg
up351.siz.co.il/img3/wzdmnzmxhqmj.jpg

ולבסוף התוצר הסופי
siz.co.il/view/kxzn3y21dzyn.jpg
up351.siz.co.il/img3/kxzn3y21dzyn.jpg

בגלל שלא היה לי כוח לכתוב כל פעם קוד מחדש (מה שיכול לקחת המון זמן) החלטתי שאני יבנה תוכנה ב processing תוכנה שמאפשרת לי לבחור איזה נורות להדליק "באיזה זמן" וככה לחסוך לי זמן בציור הצורות שאני רוצה ליצור
siz.co.il/view/y2wtoune15jl.png
up351.siz.co.il/img1/y2wtoune15jl.png

("פשוט ללחוץ" אני מצטער על העריכה הגרועה - זה לא הצד החזק שלי ;))

לבסוף הנה סרטון של התוצר הסופי בפעולה (שאני מצטער על האיכול הלא כל כך טובה זה צולם מאייפון - אני בעתיד יעלה סרטון יותר מוצלח) :)

בקרוב פרויקט חדש יש למה לחכות ;)
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

Re: POV - Persistence of Vision

שליחה על ידי Alex »

יפה!

אני חושב שראיתי שבפרוייקטים כאלה מעבירים את החשמל לבקר דרך שדה מגנטי.
בגלל שהמערכת מסתובבת לא יהיה קשה לקבל מתח חילופי עם כמה סלילים...
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
sagi

שליחה על ידי sagi »

בהתחלה זה היה הרעיון שלי באמת (כמו שנאי) אבל לא ידעתי איך לבנות אחד וגם לפי מה שהבנתי באינטרנט זה לא כל כך פשוט אז עברתי לרעיון של הנייר כסף....ומשם אתה כבר יכול לראות מה יצא :)
נערך לאחרונה על ידי sagi ב ג' ספטמבר 04, 2012 3:30 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
sagi

שליחה על ידי sagi »

למחוק...
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

שליחה על ידי Alex »

אתה תמיד יכול לשפר את הפרוייקט.
זה לא שתצטרך לעשות הכל מחדש...

אני יכול להביא את החוטים האלה שנראה לי שיתאימו:
https://www.sparkfun.com/products/11363
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
sagi

שליחה על ידי sagi »

תודה על העצה אבל בינתיים הבטריות עושות את העבודה והכל בסדר אולי בעתיד אני באמת ישתמש בזה כאשר אני אולי יעשה פרויקט כזה יותר רציני (גדול איכותי והסטטי) :) אבל זה יקרה באחד החופשים מהלימודים...

ד"א אני אולי בסוף השבוע יעשה כפתורים כדי שאני יוכל לשנות את השעה/ משתנים
שלח תגובה