מערכת השקיה מבוססת Pi zero 2 W - עזרה לטירון

רוצים לשאול שאלה כללית על אלקטרוניקה ורכיבים? זה המקום!
שלח תגובה
guyziv

מערכת השקיה מבוססת Pi zero 2 W - עזרה לטירון

שליחה על ידי guyziv »

שלום,

אשמח להכוונה מכם, כל רעיון/הערה/הארה יתקבלו בברכה,
אפילו דברים חלקיים - אפילו אם יש לכם תשובה רק לשאלה אחת, תבורכו.

אני כרגע בשלב תכנון של בית פרטי ומעוניין ליצור מערכת השקיה מרכזית,
מגיע עם 0 נסיון בתחום האלקטרוניקה, אז סליחה אם השאלות טריוויאליות מדי בשבילכם,
מגיע עם ניסיון תכנותי ב python

הרעיון הוא למקם בארון תקשורת בתוך הבית מערכת raspberry pi zero w 2
וממנו להוציא צנרת ל 3 נקודות חיצוניות בגינה
כל נקודה אמורה להכיל ברז מים שיפוצל נניח ל 3 ברזים חשמליים (solenoid)
סך הכל 9 ברזים, כל אחד צריך שני חוטים כך שלארון התקשורת יגיעו 18 חוטים ויעברו מרחק של עד כ 15-20 בקירות.

כמה שאלות להבנה בסיסית שלי:

1. אני מבין שהחשמל ברשת החשמל הוא AC. אך בתוך ה"קופסא" שלי החשמל הוא DC. זאת הנחה נכונה?

2. יש עדיפות למוצר אחר על פני 2 pi zero, המאפשר עבודה עם פייתון ב multithreading ובעל צריכת חשמל נמוכה?

3. אילו חוטי חשמל כדאי להשחיל בקירות? גמישים או קשיחים, האם דרוש מפרט מיוחד לחוטים, סיכוך? קיימת בעיה של השראה חשמלית? שתוכל להשפיע לרעה על המעגל בקופסא או ההתקן בקצה?

4. איך איך אני יודע מה האמפראז' שהשנאי של הברזים החשמליים צריך לתמוך בו? במפרטי הברזים מצויין רק ה volt

5. האם סכנת/עוצמת התחשמלות אפשרית נמדדת גם ב Watt? או רק ב Volt? אני מבין שלא נורא לחטוף זרם מ 24V אבל איך האמפראז' משפיע על זה? נניח אם מדובר ב 5A אז כבר מדובר ב 120W, וזה כבר נשמע מפחיד. אני טועה?

6. האם יש צורך לחבר נגדים כלשהם לממסר? או שהמעגל הפנימי של הממסר אמור להסתדר עם שינויי מתח?

7. לרכיב ה GPIO 40 פינים. זה אומר שניתן לחבר אליו 20 ברזים תיאורטית? ומעשית?

8. אני מבין שלהפעלת ברז אני צריך שנאי חיצוני שיחובר ל relay.
אני משער שיש דרך נכונה יותר מאשר לחבר relay לכל ברז כי אחרת תצא לי קופסא בגודל הבית (עם 9 ממסרים)
כלומר, האם יש דרך להשתמש בממסר אחד ושנאי אחד שיובילו מתח לכל אחד מהברזים באופן בלתי תלוי.
איך ניתן להשיג את ההתנהגות הזאת? יש רכיב מסויים בסגנון ראוטר תקשורתי - רק של חשמל?

9. האם מלבד הרכיבים שציינתי נראה לכם שיש לי צורך בעוד רכיבים? אם כן אשמח לשמותיהם ותפקידם. אני מבין שאני צריך:
case
pi zero
GPIO
relay hat
2 power suppliers (pi + 1 relay)
electric wires
few leds + resistor for indications
שלח תגובה