עזרה בשליטה על מנוע servo

איך לתכנן, לחשב, לחבר וכל דבר אחר בנושא המכניקה
yuvalg1987
הודעות: 1
הצטרף: ש' פברואר 21, 2015 8:53 am

עזרה בשליטה על מנוע servo

שליחה על ידי yuvalg1987 »

שלום,

כחלק מפרויקט של בניית מסילה למצלמה לצורך צילום timelapse אני מנסה לבנות מערכת בקרה למנוע סרבו שאמורה לפעול לפי הסכימה הבאה :
עריכה: הקישורים הורדו מכיוון שהעמודים לא קיימים יותר.
i58.tinypic.com/250127o.png

כלומר בכל זמן שהמצלמה אינה מצלמת המנוע אמור לפעול למשך פרק זמן מסוים אולם בזמן הצילום המצלמה צריכה להישאר במקום. לצורך הפתרון ניסיתי להרכיב את המעגל לפי הסכימה הבאה :
i60.tinypic.com/ve1zeo.png

כרגע יש לי שתי בעיות מרכזיות בתכנון המעגל :
1.ניסיתי להשתמש בסכמה הבאה עבור חיבור המעגל הלא יציב כאשר לפי מיטב הבנתי לחיצה על כפתור אמורה לגרום למנוע להסתובב. בפועל אני מקבל שלחיצה על הכפתור גורמת למעגל לפעול אבל הוא לא מפסיק להסתובב גם אחרי שחרור הכפתור אלא רק כאשר מנתקים את החשמל. בדקתי את החיבורים מספר פעמים אבל לא מצאתי משהו לא תקין.
כרגע אני משתמש במנוע PowerHD MG1501 אשר שיפצרתי כך שיהיה מותאם ל-continuous rotation.

i57.tinypic.com/21ca1rn.png

2.בעיה נוספת היא שליטה על פרק הזמן בו יפעל המנוע. הצלחתי לחבר את ה-555 timer בקונפיגורציית monostable ולקבל עלייה במתח לפרק זמן מסוים (נכון לעכשיו משמש להדלקת ה-LED) אבל המעגל שעובד עם ה-LED לא עובד כאשר מחברים את המנוע. חשבתי שמדובר בבעיה של מתח המוצא של רכיב ה-555 ולכן הוספתי 2 common emitter על מנת להגביר את המתח אשר מגיע למנוע ולא להפוך את ה-Polarity אבל גם אחרי זה לא קיבלתי תוצאות טובות.

אשמח אם מישהו יוכל לעזור בפיתרון הבעיות או הצעות לדרכים חכמות יותר עבור המימוש. אני נוטה לא להשתמש בארדוינו רק כדי להרחיב את תחומי הידע שלי :)