חיישן מרחק

איך הפרוייטק שלכם חש? :)
שלח תגובה
Kmaker

חיישן מרחק

שליחה על ידי Kmaker »

שלום לכולם, אני מחפש חיישן שמודד מרחק ומקווה שתבינו אותי נכון: חיישן שמודד מרחק בין שני גופים בעזרת חיישן על גוף א שמשדר לחיישן שעל גוף ב ומחשב את המרחק בניהם. לא חיישן שמודד את המרחק של עצמו מחפץ מסוים אלא חיישן שמודד את המרחק שלו מחיישן אחר.
מקווה שהבנתם, אם לא אנסה להתמקד יותר אם אצליח, תודה לעוזרים
Allerhand

Re: חיישן מרחק

שליחה על ידי Allerhand »

לעשות את זה עם חיישן אחד ובלי תקשורת זה יותר קל, אבל אפשר לעשות את זה גם בדרך שאתה מתאר.

הדבר הראשון שעולה לי לראש הוא לשים שעונים ביחד עם שני החיישנים.
חיישן א' ישלח את השעה שלו לחיישן ב'. חיישן ב' יחשב כמה זמן עבר ולפי זה יחשב את המרחק (בהנחה שקצב התפשטות הגל בתווך הוא ידוע).
זה דורש זוג עצמים די רחוקים ובנוסף סנכרון בין שני השעונים אבל אפשר לעשות זה את.
GPS עובד לפי רעיון דומה (רק ששם משתמשים בשעונים אטומיים אז לא צריך לדאוג לסנכרון).
ד"ר לירון יצחקי-אלרהנד
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

שליחה על ידי Alex »

נראה לי שלסנכרן שעונים שהם לא אטומיים ולהשאיר אותם מסונכרנים לאורך זמן זו לא משימה קלה.

וגם, כדי למדוד זמן השידור באוויר צריך לדעת את המסלול שעבר הגל, מה שאומר שכנראה צריך להשתמש בלייזר כדי להימנע מהחזרות מהקירות ואובייקטים אחרים ולמדוד זמנים של מעבר אור באוויר באמצעים של החובבים זה לא ממש ישים.
שידורי RF אחרים יגיעו לגוף השני מכל עבר בזמנים שונים.

זה מייצר גם בעיה שצריך לדעת איפה הגוף השני נמצא כדי לכוון אליו את השידור...
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
Allerhand

שליחה על ידי Allerhand »

אלכס,
בוא נפריד בין בעיית הסנכרון לבעיית ריבוי הנתיבים (multi-path).

לגבי סנכרון, מאחר והוא אמר שהוא רוצה שתהיה תקשורת בין הרכיבים זו בעיה פשוטה מאד.
כל רכיב תקשורת (כולל רדיו) עושה את זה. אם אני לא טועה בטלפון נייד ממוצע יש כמה מאות מסנכרני פאזה.

לגבי בעיית הרב נתיב, זה אכן תלוי בפלטפורמה. עבור מכ"מים למשל זו בעיה קשה.
אם אנחנו מסתכלים על שני רכיבים שמתקשרים ביניהם זו בעיה הרבה יותר פשוטה.
צריך לעשות מה שנקרא "זיהוי ערוץ" ואז לשערך את הסיגנל המקורי שנשלח לפי הערוץ הזה.
אני לא אומר שזה קל (למעשה רוב הסטודנטים שלי לא ידעו איך לעשות את זה בלי הסבר), אבל זה בהחלט קיים ונעשה באופן קבוע.
אם הוא יכול להניח שלערוץ יש התנהגות קבועה אז זה תהליך סטנדרטי לגמרי. מזהים את הערוץ פעם אחת ומשתמשים בתמסורת הזו.
שוב, לא טריווואלי למי שלא מבין בתחום, אבל מי שבא מהתחום יידע לעשות את זה.
ד"ר לירון יצחקי-אלרהנד
שלח תגובה