כפפות ומסכי מגע

עובדים על פרוייקט? ספרו לכולם על תהליך העבודה. תנו לנו ללמוד מכם!
שלח תגובה
lis517

כפפות ומסכי מגע

שליחה על ידי lis517 »

הי,
אני רוכב על קטנוע ושידרגתי לטלפון הנייד של אפל, אני גם בדר"כ רוכב זהיר ומשתמש בכל אמצעי המיגון כולל כפפות...
עד כמה שהטכנולוגיה של המסך מגע מגניבה ומדוייקת היא לא פועלת בלי חשמל סטאטי שבקצות האצבעות, כלומר עם הכפפות

אז מצאתי פתרון באתר הזה, שמסביר להשתמש בחוט מוליך
https://www.instructables.com/Making-A- ... ch-Screen/

חשבתי להשתמש בחוט תפירה מוליך '4 גידים - 9 מטר', שנראה לי הכי מתאים מבחינת הכמות אבל מלבד זה יש לי כמה שאלות:
איזה חוט מוליך נראה לכם הכי מתאים מהחנות, למה שמשתמשים בו בפתרון?
האם החוט רך מספיק בשביל שהקצוות שלו לא ידקרו את קצה האצבע?

דרך אגב, אני מתכנן להשתמש גם בבוהן של הכפפה וגם באצבע...

תודה!
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

Re: כפפות ומסכי מגע

שליחה על ידי Alex »

היי,

הייתי ממליץ על החוט הזה במקום מה שציינת:
https://www.4project.co.il/product/732

הם עשויים מחומרים שונים וזה שקישרתי הרבה יותר רך ודק יותר מ-4 גידים שציינת.

בהצלחה ותפרסם תמונות (או סרטון) עם מה שיצא לך.
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
lis517

שליחה על ידי lis517 »

נראה שישנם שני דגמים של החוט הדק יותר, אחד פלסטיק והשני מתכת כלשהי (פלדה אל חלד...)
מצוין שאחד השימושים של חוט המתכת הוא עבור 'אנטי-סטטי' (??) לא בטוח אם זה אומר שהחומר לא מוליך חשמל סטטי. מישהו מכיר?
החומר השני הפלסטיק, מציג עוד שני סוגים DIN 250 ו-DIN160... ולא ברור בשבילי מהנתונים לגבי המוליכות של חשמל סטטי?
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

שליחה על ידי Alex »

החוט בקישור שנתתי לך עשוי נירוסטה ולא אמור להחליד.

חשמל סטטי נוצר כשלמטען החשמלי אין דרך לאן לברוח כך שהוא נצבר עם הזמן.
אם היית כל הזמנן מחובר עם מוליך להארקה, המטענים היו עוברים לשם.
אולי לזה הם התכוונו.

חוט זה מוליך טוב יותר מהחוט הפלסטי ששאלת לגביו.
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
lis517

שליחה על ידי lis517 »

לאחר התיעצות עם חברים, הזמנתי את החוט הפלסטי בגלל שהיו לו יותר סיבים ובגלל שלפי התמונות מאתר instructables.com היה נראה שהחוטים מאד דומים.

היום הגיע המשלוח והתחלתי בפרויקט: הכנת כפפות לשימוש באי-פון
חשוב לי לציין לציבור הרוכבים שאני נהג זהיר ובדר"כ מדבר עם דיבורית בקסדה והטלפון מקובע בתושבת.
זה מסוכן לשלוף את הטלפון ולענות לשיחות אפילו ברמזור ובמיוחד אם אתה עם כפפות והחלק המוליך היחידי הוא האף.
:P
שלא לדבר על להוציא שיחות או לחפש יעדים במפה!! אגב, שני האחרונים הם במיוחד דברים שאי אפשר לעשות עם הכפפות.

תמונה
השתמשתי במחט רגילה, דבק UHU וחוט מוליך פלסטי.
התהליך דרש המון סבלנות ומעט ניסוי וטעיה כך שבערך אחרי חצי שעה של עבודה הכפפה היתה מוכנה.

שלב 1 הכנות:
הפיכת האצבע והבוהן בכפפה כלפי חוץ.
תמונה

שלב 2 תפירה:
תהליך לא קל, מזל שלא צריך להיות כאן אסטטים במיוחד, אבל חובה שהחוט יכנס מהחלק החיצוני של האצבע ויעבור לחלק הפנימי, אחרת אין הולכה.
תמונה

שלב 3 בדיקה הכפפה:
חשוב לוודא שהכפפה עובדת כדי לדעת שעשיתם את התפירה טוב. מדדתי את הכפפה וניסיתי להזיז את האיפון כדי לדעת איפה צריך להשלים תפירה.

שלב 4 הדבקה:
פרימת החוט מהצג הפנימי יוצרת מגע יותר טוב של האצבע עם החוט. אצלי החוט נפרם גם מבחוץ ויצר כיסוי טוב יותר של הנגיעה עם המסך.
כדי לשמור את החוט במקום המגע עם המסך, הדבקתי אותו עם מעט דבק UHU לקצות האצבע והבוהן כדי להשאירו יציב.
תמונה

יאלה אפשר להשתמש באי-פיון ולהישאר עם מיגון על הקטנוע!!!
תמונה

סעו בזהירות!
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

שליחה על ידי Alex »

יש!
סוף סוף מישהו מראה את הפרוייקט וזה אפילו עובד!

מה עם תחושת המגע בתוף הכפפה?
חוט הפלסטי לא מציק?
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
lis517

שליחה על ידי lis517 »

לא ממש לא, בגלל שניתן לפרום את החוט לסיבים דקים מאד. החוט עצמו מורכב מארבע גידים שמורכבים כל אחד מארבע סיבים וכל סיב כזה מתפצל לעוד סיביים דקיים מאד.

מתוך התמונות לא ניתן לראות טוב את הסיבים, אבל אפשר לזהות את הפיזור של הסיבים בתוך הכפפה.

משהו שמעניין לראות את החשמל הסטאטי שנשאר בחוט. אם אני נוגע במסך עם הכפפה ומוציא את היד ממנה. המגע בין הכפפה למסך ממשיך להשפיע על התנועה במסך, למרות שהיד שלי כבר לא 'טוענת' את חוט. החשמל הסטאטי הטעון בחוט משתחרר רק אם המגע נפרד בין המסך לחוט. עדין עניין זה לא משפיע על השימוש של הכפפה עם המסך כל עוד היא על היד.
שלח תגובה