מונו סטריאו מה הבדל בינהם ...

עובדים על פרוייקט? ספרו לכולם על תהליך העבודה. תנו לנו ללמוד מכם!
שלח תגובה
led74

מונו סטריאו מה הבדל בינהם ...

שליחה על ידי led74 »

תמיד שמעתי את המושג זה רמקול סטריאו וזה מונו מה זה אומר אפשר לקבל הסבר ..
בגדול רוצה לבנות רמקולים מהתחלה וחשוב לי קודם כול להבין מה זה A ומה זה B ..
1 . האם אפשר לקבל הסבר איך הצליל מגיע ואיך הוא יוצא ....איך המערכת מבחינה אלקטרונית עובדת.
2. אני מעוניין לבנות רמקולים שאפשר לחבר פעם למחשב פעם ל MP3 או סתם רמקולים האם יש כל מיני סוגיי רמקולים .
3.האם אפשר לקבל שירטוטים של רמקולים כדי לבנות באופן עצמי .
4. אשמח לקבל כל דבר שקשור לרמקול מבניה, יסוד, מבנה ,קונצפט ,שירטוטים, דוגמאות ,ספרים ועוד .....
באמת בלי קשר לבקשה אני ראתי מספר אתרים אני יכול להגיד לך אלכס שממש התרשמתי לטובה זה אתר שנותן מענה לחובבי האלקטרוניקה ברמה בסיסית בינונית גבוהה הכל מהכל מאוד אהבתי את האתר חזק ואמץ.
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

Re: מונו סטריאו מה הבדל בינהם ...

שליחה על ידי Alex »

רמקולים? למה שתרצה לבנות אותם? בשביל להבין איך הם בנויים או שבא לך לייצר משהו טוב יותר ממה שקיים?
קודם כל אותה מילה לצערי מייצגת להרבה סוגים שונים שכולם מפיצים צלילים אומנם, אבל נראים שונה לגמרי.

גם הפיצפון הזה הוא רמקול:
https://www.4project.co.il/product/spea ... 16ohm-0.5w
גם הקופסה הענקית הופעות שמשמיעה צלילים זה רמקול, למרות שבתוך הקופסה יכולים להיות הרבה רמקולים קטנים.

לגבי מונו וסטראו, מונו זה כשמשמיעים צלילים ממקום אחד וסטראו זה כשמשמיעים משני מקומות, לרוב כדי לייצר צלילים שונים לאוזן שמאל וימין כדי לייצר תחושה שגיטרה למשל מנגנת משמאל והזמר שר מימין.
יש עוד מושג: surround, זה כשיש הרבה רמקולים שסובבים אותך כדי לייצר אפקטים נוספים כמו מעבר של צלילים מקדימה לאחור. בדרך כלל מציינים גם מספר, למשל 5.1 מציין שיש 5 רמקולים ו-sub-woofer אחד (זה שמשמיע בסים נמוכים, פיצוצים וכו'). חמשת הרמקולים מסודרים כך ששניים מקדימה, שניים מאחורה ואחד במרכז לפניך. יש גם 7.1, שם מתווספים עוד שני רמקולים בצדדים.

כעקרון יש מעט מאוד אלקטרוניקה ברמקול, יותר מכניקה. לרוב יש אלקטרומגנט שמנדנד ממברנה בקצב הרצוי כדי לייצר צליל. בני אדם שומעים בטווח בין 20 הרץ ל-20 קילו הרץ. אם תנדנד משהו שיזיז את האוויר בקצב הזה נוצר צליל. כשיש כמה רמקולים בקופסה, כאשר כל אחד אחראי לטווח תדרים אחר, אז יש קצת אלקטרוניקה כדי לפצות על האיזורי התדרים החופפים בין הרמקולים כדי לייצר צליל אחיד עד כמה שאפשר בכל טווח התדרים.

לא יודע איפה אפשר למצוא מקור טוב לקרוא על זה, אולי תתחיל ב-wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Loudspeaker

בכל מקרה, כדי לקבל צליל טוב, הייתי ממליץ לקנות רמקול ולא לבנות לבד :)
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
led74

Re: מונו סטריאו מה הבדל בינהם ...

שליחה על ידי led74 »

תודה רבה
שלח תגובה