ריג צילום פוטוגרמטריה אוטומטי מבוסס ארדואינו

עובדים על פרוייקט? ספרו לכולם על תהליך העבודה. תנו לנו ללמוד מכם!
שלח תגובה
aryez91

ריג צילום פוטוגרמטריה אוטומטי מבוסס ארדואינו

שליחה על ידי aryez91 »

בשיגרה אני מזמין מ-4פרוג'קט דיזות למדפסת התלת־מימד שלי.

הפעם: ריג צילום פוטוגרמטריה אוטומטי מבוסס ארדואינו. שזה בעצם סורק תלת־מימד לואו קוסט.

פוטוגרמטריה - שו האדא? זה תהליך שבו תוכנה הופכת צילומים רגילים 2D למודל תלת מימדי.
כדי להכין סט צילומים מתאים אני מסתובב סביב אובייקט הסריקה, ומצלם כל 10-15 מעלות סיבוב. ככה מ3-5 גבהים שונים,
ועוד צילומים היכן שאני מעוניין בפרטים הקטנים.

כך יוצא שאני מצלם 100-300 צילומים עבור אוביקט סריקה אחד. מעייף, חייבת להיות דרך אוטומטית.

מכאן עלה הרעיון לסורק. הסורק:
-יצלם לבד/כמעט לבד
-יעלה את התמונות לענן google photos/drive

-יצלם לבד?

-כן. אפשרות אחת: turntable ממונע מבוסס ארדואינו, בתוך אוהל צילום. מחוץ לאוהל - מצלמה על חצובה. הארדואינו יתן פקודת צילום למצלמה באמצעות bluetooth, ואז יסובב ב-10 מעלות את השולחן, יצלם שוב וחוזר חלילה עד להשלמת 360 מעלות = 36 תמונות. המשתמש משנה את גובה החצובה ולוחץ שוב לצילום הקפה נוספת. דרושות 3-5 הקפות בד"כ עבור כל הדגמים שאני סורק. אולי תהיה אפשרות נוספת לדגימת פרטים, נגיד צילום שמוגבל ל-45 מעלות...
אוהל צילום כזה דורש גופי תאורה, מסך ירוק, ושלב עיבוד בתוכנה נוספת למסך הירוק הזה.

אפשרות שניה:
מתקן ממונע יאפשר למצלמה להסתובב סביב שולחן קבוע. כך אין צורך בתאורה מיוחדת, ואולי לא בעיבוד הסרת רקע נוסף.
החיסרון מבחינתי שזה דורש קצת יותר ספייס בחדר.

לשתי הדרכים יש דוגמאות ברחבי הרשת. אנשים מנסים את שתיהן ומשיגים תוצאות טובות.
מבחינת התקציב, אוהל צילום יקר יותר, מצלמה מסתובבת זול יותר.

כמה גדולה הזרוע שתחזיק את המצלמה צריכה להיות?
כשתהיה לי מצלמה, אוכל לבדוק מה המרחק המינימלי שאפשר למקם אותה כך שדגמים שאני סורק יכנסו בפריים. אולי משחק עם עדשות מעוותות יותר יוכל לעזור.
ואולי, טוב לי שיכנסו גם רק חלקית בפריים, ואצלם יותר צילומים בהקפה...

זהו בינתיים, תודה וימים טובים.
סמל אישי של משתמש
Alex
מנהל האתר

Re: ריג צילום פוטוגרמטריה אוטומטי מבוסס ארדואינו

שליחה על ידי Alex »

תודה על הפירוט הרב!

שאלת הבנה:
למה בפתרון של מצלמה מסתובבת לא צריך תאורה ומסך ירוק?
בשתי השיטות צריך תאורה ורקע לצילום.

דווקא בשיטה שהאובייקט מסתובב נראה לי שיש פחות כאב ראש מבחינה הזו כי הצילום הוא תמיד מאותו הכיוון, כך שצריך להסתיר רק איזור קטן יחסית ולא כל ה-360 מעלות כשהמצלמה מסתובבת...

מה גודל האובייקטים שאתה מצלם?

אם המצלמה לא יקרה במיוחד, אפשר לשים כמה כאלה בזוויות שונות, כך שלא צריך התערבות בכלל ותקבל את כל הצילומים בשליש זמן.
www.4project.co.il
כל הרכיבים לפרוייקט שלכם
שלח תגובה